logo 22.jpg
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál

Relaxační masáže

KLASICKÁ OLEJOVÁ MASÁŽ
imagesCA5Q98PB.jpg
Švédská masáž popsaná kolem roku 1830 (Per Henrik Ling) se v západních kulturách považuje za základní formu masáže. Využívá různé typy tření a hnětení; využívá se hlavně na ošetření bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a problémů spojených se stresem. Navozuje stav relaxace, pohody, blaženosti a v některých případech až jemné euforie.

Masáž odstraňující únavu a posílí regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení, pozitivně ovlivňuje lymfatický systém a odstraňuje nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech.

Klasickou masáží docílíme povolení napjatých svalů a tím se uvolní ztuhlé klouby, dochází tak k celkovému uvolnění a dobré pohodě. Zvýšení krevního oběhu zároveň napomáhá urychlovat chod mízní soustavy, která absorbuje a vylučuje odpadní látky. Relaxační masáž pomáhá odstraňovat stres, napětí a bolesti svalů, zmírňovat bolesti hlavy a problémy se spánkem. Podle hloubky použitých masážních pohybů se nervová zakončení stimulují nebo uklidňují a tím dochází k povolení napjatých a bolestivých svalů. K masáži se používají tělové a masážní oleje lisované za studena.
BAŇKOVÁNÍ
48__320x240_bankovani-vnitrni-organy.jpg
vakuoterapie600.jpg
Baňky jsou kulovité nádoby, které se pomocí tlakové pumpy umísťuji na pokožku, kde vytvoří silný podtlak. Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin (modřin). Působí tak fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny v okolí a stimuluje imunitu organismu. Po přiložení baňky pod tlakem je vtažena kůže i podkoží, dojde k popraskání drobných cévek, zřetelnými jako modřina. Malý výron krve a lymfy zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny a opakovaně vede k úlevě od bolesti v zádech a upraví i funkce příslušného vnitřního orgánu.

Účinek baněk je trojí
- mechanický – když se tělo prokrví a uvolní
- reflexní – ovlivňující vnitřní orgány
- metabolický – probudí lymfatický systém člověka, z jehož těla se tak po další dny odplaví velké množství škodlivin.
MEDOVÁ MASÁŽ
med.jpg
Medová masáž dodává energii, pomáhá při stresu k odreagování a podporuje činnost jednotivých orgánů těla. Nastartuje také přirozenou detoxikační schopnost organismu a ulevuje tím od řady problémů. Patří spíše k masážím silnějším, já sama jsem pociťovala mírné bolestivé štípání, když probíhalo rychlé hnětení svalů za pomoci rozehřátěho medu. Pokožka byla po proceduře poměrně zčervenalá a citlivá. Po zregenerování ale vypadala pleť zad daleko lépe než před masáží a svaly byly citelně rozmasírované.

Zaujala Vás moje nabídka?

Ano (39 | 48%)
Ne, neoslovila mě (38 | 47%)
cloud1.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one